Czy w Strzelnie trzeba się nudzić?

    Oczywiście, że nie! – odpowiedzieliby podopieczni Świetlicy Profilaktyczno–Wychowawczej w Strzelnie i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Spartakus” w Strzelnie, którzy uczestniczyli w trzydniowych warsztatach „Otworzyć drzwi do trzeźwego świata” w Przyjezierzu. 
    Zajęcia z profilaktyki uzależnień, prowadzone przez psycholog Henrykę Budną–Radomską, miały na celu uświadomienie młodzieży, że każdy może dokonać wyboru: alkohol albo wolność, że zawsze jest jakaś inna droga, lepsze rozwiązanie, zdrowszy i atrakcyjniejszy sposób spędzania wolnego czasu, niż upijanie się do nieprzytomności. Odzwierciedleniem tych spotkań były zaskakujące, mądre w swojej wymowie plakaty, które ostatniego dnia malowali uczestnicy warsztatów.
    Weekendowy pobyt (22-24 maja) w Przyjezierzu miał również drugi wymiar, ten mierzony kilometrami przejechanymi na rowerach. Młodzi ludzie rozpoczęli trasę od spotkania z Wojciechem Wojtasińskim w siedzibie Nadleśnictwa w Miradzu. Pokonali kilkanaście kilometrów ścieżkami w okolicznych lasach. 
    Przyjezierze stało się świetną bazą wypadową do wyjazdów trasami wokół Jeziora Ostrowskiego i Kownackiego, Szlakiem im. J.W. Szulczewskiego, do odwiedzenia Skansenu Archeologicznego w Mrówkach, a rowerowe wycieczki okazały się doskonałym i atrakcyjnym sposobem na nudę i „trzeźwe” spędzanie wolnego czasu.
    Projekt został dofinansowany przez Gminę Strzelno. Organizatorem był UKS „Spartakus” działający przy MOW w Strzelnie.

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek