DZIEŃ OTWARTY W URZĘDACH SKARBOWYCH
SOBOTA 5 KWIETNIA 2014R.

 

Naczelnik i pracownicy Urzędu Skarbowego w Mogilnie w związku z ogólnopolską akcją „Szybki PIT”, której patronuje Ministerstwo Finansów, zapraszają w sobotę 5 kwietnia 2014 roku do siedziby urzędu w Mogilnie przy ul. 900-lecia 20 na „Dzień otwarty”.

W tym dniu Urząd Skarbowy w Mogilnie będzie czynny w godzinach od 9.00 do 13.00, a kasa Banku Spółdzielczego od  9.00 do 12.30.

W ramach „Dnia otwartego” w urzędzie będzie można:
- pobrać druki i broszury informacyjne, złożyć zeznanie podatkowe oraz uzyskać informacje na tematy związane z zeznaniem rocznym (ulgą prorodzinną, ulgą rehabilitacyjną, odliczeniem 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego),
- złożyć deklaracje podatkowe, wnioski i informacje,
- złożyć wniosek o zwrot części podatku VAT zapłaconego przy nabyciu materiałów budowlanych (VZM).

W „Dniu otwartym” pracownicy Urzędu Skarbowego w Mogilnie będą udzielać szczególnej pomocy w wypełnianiu zeznań podatkowych osobom starszym i niepełnosprawnym oraz osobom po raz pierwszy składającym zeznanie.

O godz. 10.00 na sali narad (I piętro) będzie miała miejsce prezentacja promująca  składanie zeznań drogą elektroniczną.

Ponadto, na specjalnym stanowisku komputerowym „E-PIT” zlokalizowanym w sali obsługi klienta (parter - pokój nr 3), działającym od 10 lutego br. aż do końca kwietnia, wszyscy chętni z pomocą pracownika Urzędu mogą wysłać swoje zeznanie przez Internet. W celu przesłania deklaracji za 2013 rok drogą elektroniczną należy zaopatrzyć się w:
    dokument tożsamości,
    otrzymane od płatnika (np. zakładu pracy) informacje PIT-11, PIT-8C lub PIT-40 wystawione przez  płatnika za 2013 rok,
    informację o kwocie przychodu z zeznania za rok podatkowy 2012 – dotyczy podatników, którzy dotychczas rozliczali się w innym urzędzie skarbowym.
Gorąco zachęcamy do tej formy rozliczeń z fiskusem, gdyż gwarantuje ona szybkie i prawidłowe  złożenia zeznania podatkowego.

Nie zapominamy o naszych milusińskich - dla nich przewidziano konkurs „Pokoloruj Szybkiego PIT-a”.Dla każdego dziecka przewidziana jest słodka nagroda!!